GİRİŞ
 Arama
İsabetli Bankolar
 Arama

• 18.05.2019 İzmir -Site Yazarı (Paşa)

» BORANTAY (Ganyan: 2,55): Art arda kazandığı yarışlarla formunun zirvesine çıkan kaliteli safkan, yarışı ön grubun hemen ardında takip ediyor ve son düzlükte adeta kanatlanıyor. Bugün uyumlu jokeyi A.Sözen Ankara’yı tercih edince, safkana bu kez M.Kaya binecek. Üç yarış önce bu safkana ilk kez binen ve pek uyumlu olamayan akıllı jokeyi, o yarıştan ders çıkarıp, bu kez daha iyi binecektir. Öndeki sert tempoya bulaşmadan ama önleri de fazla boş bırakmadan son düzlüğü görürse, etkili düzlük sprinti ile gelip tüm rakiplerine hakim olacağını ve bu koşuyu kazanacağını tahmin ediyorum, bankom. (Site Yazarı : Paşa)

• 16.05.2019 İzmir -Site Yazarı (Sayman)

» KESKİN NİŞANCI (Ganyan: 1,50): Koştuğu her üç yarışta da, etkili performanslar sergileyen kaliteli tay, acemiliğine rağmen uzun mesafeli yarışlarda başarılı olacağını kanıtladı. İdman pistinde düzenli çalışıp, dereceli işlerle formunu geliştiren güçlü safkanın, bugün ilk kez çıkacağı çim piste çabuk uyum sağlaması halinde, yakaladığı bu vasat grubu geride bırakması normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Sayman)

• 16.05.2019 Ankara -Site Yazarı (Tunç)

» BITCOIN (Ganyan: 1,25): İyi ellerde çok iyi bakıldığı için form tuttuğunda art arda yarışlar kazanabilen kaliteli safkan, yarış içinde sürekli teşvik istediği için gelmeyecekmiş gibi bir görüntü veriyor ama yarışın sonlarında adeta vites değiştiriyor ve yarışa asılarak koparmayı başarıyor. Bugün kilosu ağır olduğu için daimi jokeyi önlere fazla avans vermemeyi tercih ederse ki usta jokeyin en sevdiği taktik bu, son düzlükte arttırıp yarışa ağırlığını koyması normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Tunç)

• 12.05.2019 Adana -Site Yazarı (Kara)

» UÇAN ABLA (Ganyan: 1,75): İlk iki koşusunu Urfa kumunda koşan ve oldukça başarılı olan kaliteli tay, özellikle son koşusunda ekstra performans sergileyince hedef büyütüp, Adana’ya getirildi. Çim piste çok yatkın bir pedigrisi olduğu için, kumda bile bu kadar etkili olabildiğine göre normal şartlarda çim pistte uçması gerekir. Startla birlikte önlere doldurup, yarışı iyi yerlerde takip etmesi halinde, son düzlüğe çıkılınca temposunu arttırıp, rakiplerini ikincilik mücadelesi yapmaya zorlayacağını tahmin ediyorum, bankom. (Site Yazarı : Kara)

• 11.05.2019 İzmir -Site Yazarı (Tunç)

» AĞAPERSEN (Ganyan: 1,85): Her pisti ve her mesafeyi etkili koşabilen başarılı safkan, son koşularında hep iyi koşarak formunun zirvesinde olduğunu kanıtladı. Safkanla çok iyi anlaşan uyumlu jokeyi K.Tokaçoğlu idaresinde, startla birlikte liderliği almayı tercih ederse ve son düzlüğe kadar erken pres yemezse, alacağı avansı potaya kadar koruyarak bu koşuyu kazanması normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Tunç)

• 10.05.2019 İstanbul -Site Yazarı (Kara)

» SCOUTLEO (Ganyan: 4,10): Ankara’da çalışmalarını sürdüren kaliteli tay, çim piste daha yatkın olmasına rağmen son koşusunda İzmir kumunda açık yarış kazanmayı başardı, üstelikte rakibin jokeyi hatalı binmiş olsa da, Lead Soldier gibi çok güçlü bir safkanı geçerek kazanırken devamını getirecek kadar iyi göründü. Bugün ise İstanbul’da ilk koşusunda çıkacak, rakipleri de nispeten uygun görünüyor. Piste çabuk uyum sağlaması halinde, stiline uygun sprinter jokeyi Gökh.Gökçe idaresinde bu koşuyu kazanacağını tahmin ediyorum, bankom. (Site Yazarı : Kara)

• 08.05.2019 İstanbul -Site Yazarı (Kurt)

» SUVLA POINT (Ganyan: 9,30): Çimde de koşabilen ancak sentetik pistte çok daha etkili koşabilen kaliteli tay için pist değişikliği çok iyi oldu. Önceki koşusunu kazanırken çok iyi görünen güçlü tayın son koşusunu fazla ölçü almıyorum çünkü bu tür bir sprinterin o ağır tempoda başarılı olabilmesi mümkün değildi. Bugün ise daha tempolu koşulacak bir yarışta start alacağı için, stiline uygun usta jokeyi G.Kocakaya idaresinde yapacağı güçlü sprinti ile gelip hemcinsi rakiplerini atlatarak potaya uzanacağını tahmin ediyorum, bankom. (Site Yazarı : Kurt)

• 07.05.2019 Kocaeli -Site Yazarı (Tunç)

» TURGAYBAŞKAN (Ganyan: 1,65): Şehrin yabancısı olmasına rağmen, gelir gelmez Kocaeli kum pistine mükemmel uyum sağlayan kaliteli safkanın, çok kolay kazanmayı başarırken, devamını getirecek kadar iyi durumda olduğu gözlendi. Bugünkü gibi uygun rakiplerle yarışmaya devam ettiği sürece kazanmaya da devam etmesi normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Tunç)

• 04.05.2019 Ankara -Site Yazarı (Paşa)

» MEGA STAR (Ganyan: 1,15): Yarış hayatının ilk koşusunu kazanan taylar arasında en iyi dereceyi gerçekleştiren kaliteli tay, yarış içindeki genel görünümü ile acemi bir tay gibi değil usta atlar gibi olmasıyla dikkat çekti. Safkana o yarışında da binen ve çok beğendiği için bugünde binecek olan usta jokeyi Müslüm Çelik idaresinde, bu yarışı da kazanması normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Paşa)

• 02.05.2019 İzmir -Site Yazarı (İşgören)

» SERPİNTİ (Ganyan: 1,45): Fazla zorlanmadan kazandığı son yarışında, bu safkanı banko önerirken şu şekilde bir yorum yapmıştım:
“İyi ellerde bakılan kaliteli tay, son koşusunu benzer grupta çok kolay kazanırken devamını getirecek kadar iyi göründü. Bugünde liderliği almayı tercih ederse ve son düzlüğe kadar aşırı preslere maruz kalmazsa, düzlükte arttırıp uygun görünen rakiplerini ikincilik mücadelesi ile baş başa bırakması normal sonuç olacaktır, bankom.”
Başarılı safkan için bugün yine grup çok uygun. Tek endişem kötü start çekmiş olmasıdır. Uyumlu jokeyi M.Çiçek idaresinde, yarışın başlarında fazla efor harcamadan önlere gelebilirse, son düzlükte arttırıp rakiplerini ikincilik mücadelesi ile baş başa bırakacağını tahmin ediyorum, bankom. (Site Yazarı : İşgören)

• 30.04.2019 Kocaeli -Site Yazarı (Sayman)

» KING OMER (Ganyan: 2,25): Fazla zorlanmada kazandığı maiden yarıştan sonra, sert grupta da etkili koşan ve tatminkar bir ikincilik yapan kaliteli tay, bugün yarışacağı rakiplerinden her yönüyle üstün görünüyor. Safkana son koşusunda da binen usta jokeyi K.Tokaçoğlu ile uyumlu göründüğü için bu kez daha etkili koşup, uygun rakiplerini geride bırakması normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Sayman)

• 28.04.2019 Adana -Site Yazarı (İşgören)

» MY INFINITY (Ganyan: 2,70): Çoğunlukla kısa vadeli yarışlara girip, sert rakiplerle yarıştığı için yeterince yarış kazanamayan kaliteli safkan, verdiği aradan sonra gördüğü yarışlarla nefes açtı ve yarış kazanabilecek seviyeye geldi. Akıllı jokeyi Müs.Çelik safkanın kilo sorununu, önlere yakın yer tutarak en aza indirecektir. Son düzlüğe çıkılır çıkılmaz arttırıp birkaç boy avans alabilirse, sonlarda temposu düşse bile alacağı avansın kazanmasına yeteceğini düşünüyorum, bankom. (Site Yazarı : İşgören)

• 28.04.2019 İstanbul -Site Yazarı (Gönültaş)

» FIRATKENTLİ (Ganyan: 1,95): Yarış hayatının ilk koşusunda şahane koşan kaliteli tay, tam kazandım derken, sert gelen güçlü rakibine yakalandı ve şanssız şekilde fotoda burun farkıyla ikincilikte kaldı. Bugünkü yarışta da benzer bir performans sergilerse, uygun grupta çok kolay bile kazanabilir, bankom. (Site Yazarı : Gönültaş)

• 28.04.2019 İstanbul -Site Yazarı (Kurt)

» CHERI CHERI LADY (Ganyan: 2,55): Kısa mesafeli yarışları çok iyi koşabilen kaliteli kısrak için bugün tüm şartlar uygun görünüyor. Adana’da ki son koşusunu kazanırken formunun zirvesinde olduğunu kanıtlayan başarılı safkan, bugünkü yarışta da bilinen sert temposuyla liderliği alıp, fazla rahatsız edilmeden düzlüğü görürse, yakalanması imkansız olabilir, bankom. (Site Yazarı : Kurt)

• 26.04.2019 Bursa -Site Yazarı (Kara)

» POYRAZYELİ (HIZKOLİK) (Ganyan: 1,55): Kaizbert tayları eküriler, standart arap tayları arasında doğal olarak ön plana çıkıyorlar. Özelikle çok sayıda yarış kazanan Gustav’ın öz kardeşi olmasıyla dikkat çeken 5-POYRAZYELİ, bugünkü rakiplerinden üstün görünüyor. İdman pistinde düzenli çalışan güçlü tayın, start-adaptayon vb. sorunlar yaşamazsa, ekürisinin de desteği ile bu koşuyu kazanacağını tahmin ediyorum, bankom. (Site Yazarı : Kara)

• 23.04.2019 Kocaeli -Site Yazarı (İşgören)

» BABAARİF (Ganyan: 1,20): Her ne kadar günü gününe uymayan, istikrarsız bir at olsa da, her yönüyle bugün yarışacağı rakiplerinden üstün olduğu için birinciliğe çok yakın görünüyor. Bu tür atların dilinden iyi anlayan usta jokeyi M.Kaya ile uyum sağlaması halinde bu koşuyu çok kolay bile kazanabilir, bankom. (Site Yazarı : İşgören)

• 22.04.2019 Bursa -Site Yazarı (Paşa)

» KIZIL DEV (Ganyan: 1,55): Yarış hayatına yeni başlayan kaliteli tay, koştuğu tüm yarışlarda etkili performanslar sergilemesine rağmen tecrübesiz olduğu için kazanamadı. İdman pistinde düzenli çalışıp, çok iyi dereceli işler yaparak formunu geliştiren güçlü safkanın, artık yarış tecrübesini de arttırdığı için bu kez daha etkili koşacaktır. Jokey değişikliğinin de safkana olumlu etki yapacağını düşünüyorum. Uzun mesafeli yarış biraz tempolu koşulursa yada usta jokeyi K.Tokaçoğlu safkanı tempoya göre, kademe kademe önlere yaklaştırırsa, son düzlükte güçlü gelip, etkili sprinti ile uygun grubu geride bırakması normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Kara)

• 21.04.2019 Adana -Site Yazarı (Paşa)

» TANGÖZE (Ganyan: 1,35): Her yönüyle bugünkü rakiplerinden üstün görünen kaliteli safkan, bugün nihayet sprint mesafesini iyi ayarlayabilecek üst düzey bir jokey idaresinde start alacağı için birinciliğe çok yakın görünüyor. Baştan sona sert tempoda koşulacak gibi görünen kısa mesafeli yarışta, usta jokeyi Müslüm Çelik’in de etkili binişi ile sonlarda güçlü gelip, tüm rakiplerini atlatarak potaya uzanması normal sonuç olacaktır, bankom. (Site Yazarı : Paşa)